KONST / Litografier / Litografi 13803368
*
nr 1380 3368
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografi, Signerad ej numrerad, Fredmans Epistel. Motivet: 42x28, yttermått inklusive ram: 61x46 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2021
kl 20:29:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 13:34:00
1
1.000 kr
22/2 20:22:49
2
600 kr
22/2 20:22:49
1
700 kr (Budbetjänt)
22/2 20:23:53
2
800 kr
22/2 20:23:53
1
900 kr (Budbetjänt)
22/2 20:24:48
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fredmans epistel grafik litografi litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Läs om budbetjänten
nr 1380 3368
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografi, Signerad ej numrerad, Fredmans Epistel. Motivet: 42x28, yttermått inklusive ram: 61x46 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/2 13:34:00 | 1 | 1.000 kr |
| 22/2 20:22:49 | 2 | 600 kr |
| 22/2 20:22:49 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 22/2 20:23:53 | 2 | 800 kr |
| 22/2 20:23:53 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 22/2 20:24:48 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fredmans epistel grafik litografi litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



